Vrijwilligers

Op de ALV van mei 2009 hebben wij de visie en doelstellingen van onze mooie vereniging gepresenteerd. Wij hebben dit opgenomen in ons Visiedocument 2009-2012. Zoals jullie in dit document kunnen lezen, kunnen wij onze doelstellingen niet alleen bereiken. Alleen met z’n állen kan dit lukken en we vragen daarom ook jullie hulp.

 

In het stuk “Alles is toch geregeld als ik contributie betaal?” kun je alvast meer lezen over BVV ’31 en haar vrijwilligers.

 

********************************************

 

“Alles is toch geregeld als ik contributie betaal?”

Je hoort of leest wel eens dat onze maatschappij aan het veranderen is. Hierbij hoor je een woord als “individualisering” steeds vaker. Door internet, e-mail en telefoon lijkt persoonlijk contact overbodig. In de richting van de sport ontstaat steeds meer het principe dat mensen “de sport consumeren”.

 

Voor een vereniging als BVV ‘31 is het helaas noodzakelijk dat leden en ouders van jeugdleden zich vrijwillig inzetten voor één of meerdere verenigingstaken. Voetbal is een teamsport en binnen een teamsport is samenwerken vaak een sleutel tot succes. Dat geldt niet alleen binnen het veld, maar ook daarbuiten. Lid zijn van onze vereniging houdt niet alleen in dat je contributie betaalt en daarvoor sport kunt consumeren.

 

Vrijwilligers vormen de ruggengraat van de vereniging: de vereniging kan niet zonder vrijwilligers. Gelukkig zien we in onze vereniging dat velen -zowel leden, ouders als anderen- zich betrokken en verantwoordelijk voelen. Er worden al heel veel werkzaamheden door vrijwilligers verricht. We begrijpen dat de ene vrijwilliger meer tijd aan BVV kan besteden dan een ander, maar dat geeft niet. Iedere bijdrage -hoe klein dan ook- is een positieve impuls voor de verdere ontwikkeling van onze vereniging.

 

Door de groei van de vereniging neemt het ledenaantal toe. Een stijgend ledenaantal houdt ook in dat er meer vrijwilligers nodig zijn voor diverse taken. Meer vrijwilligers, omdat we graag willen voorkomen dat te veel werkzaamheden op de schouders van te weinig vrijwilligers liggen. We willen werken met de motto’s “Vele handen maken licht werk” en “Vrijwilligheid is leuk, maar betekent geen vrijblijvendheid”.

 

Door de steeds toenemende vraag naar vrijwilligers vinden wij het van belang om een vrijwilligersbeleid op te zetten om eventuele problemen in de toekomst te voorkomen. Het beleid is erop gericht om de betrokkenheid van leden en ouders te blijven stimuleren en daar waar nodig te vergroten. Onze vereniging is er niet alleen voor de leden, maar ook van en door de leden. Dat is het gevoel dat wij allemaal samen zouden moeten hebben.

 

Samenwerken, samen aan BVV ‘31 bouwen, samen succesvol zijn!

 

Een keuze voor BVV is dan ook niet alleen een keuze voor het spelen van voetbal, maar daarnaast ook een keuze voor de vereniging. Een vereniging die graag een sociale, aantrekkelijke en prettige vereniging voor alle leden en betrokkenen wil zijn. Eén van de doelstellingen uit ons Visiedocument 2009-2012 luidt:

 

De vereniging streeft ernaar actieve leden te betrekken bij verenigingstaken, waarbij ze hun eigen verantwoordelijkheid hebben en kennen. Leden van BVV ‘31 hebben een goede binding met de vereniging en realiseren zich dat het lid zijn van een vereniging verplichtingen met zich mee brengt. Zij zijn daarom bereid zich in te zetten voor het algemene belang van de vereniging en te zorgen dat met elkaar sport kan worden bedreven.

 

BVV heeft als standpunt dat vrijwilligers niet worden betaald voor hun werkzaamheden. Het uitgangspunt van vrijwilligerswerk is dat je als individu andere mensen en de vereniging wilt helpen. Het verrichten van activiteiten en taken voor onze vereniging volgen uit betrokkenheid en de daaruit voortkomende clubloyaliteit of clubliefde.

 

Zelfwaardering is het belangrijkste wat iemand kan vinden in zijn vrijwilligerswerk. Daarnaast is waardering van de leden heel belangrijk. Het vrijwilligerswerk staat immers ten dienste van de leden. De leden van de vereniging gaan daarom respectvol met de vrijwilligers om, want ze doen het werk voor hen.

 

Aan het eind van het seizoen organiseert BVV als blijk van waardering een vrijwilligersavond voor al het werk dat de vrijwilligers hebben verricht.

 

Een aantal vrijwilligers ontvangt een vergoeding. Hierbij valt bijvoorbeeld te denken aan gediplomeerde trainers en technische coördinatoren. Zij nemen qua waarderen en belonen in de vereniging een aparte plaats in. Van deze functies wordt niet alleen meer (zowel tijd als specifieke kennis en vaardigheden) verwacht, maar ook geëist. Het zijn eigenlijk (semi)-professionals op hun vakgebied. Een vergoeding is daarom dan ook gerechtvaardigd. Voor deze vrijwilligers is een speciale overeenkomst opgesteld waar onder andere de aansprakelijkheid van de vrijwilliger in wordt beschreven.

 

Het bestuur van BVV ’31